Udlejnings priser pr. 1/5-2022
AKTUELT TILTAG VEDR. STIGENDE ENERGIPRISER:
GRUNDET TIDEN VI LEVER I MED STØT STIGENDE ENERGIPRISER VIL DER PR. DAGS DATO BLIVE TILLAGT ET MIDLERTIDIGT ENERGITILLÆG PÅ 350,- PÅ ALLE NYE BOOKNINGER PÅ FORSAMLINGSHUS/HALLER/CAFE.
SÅ SNART PRISERNE FORHÅBENTLIG VIL BLIVE NORMALISERET, VIL DETTE TILLÆG BLIVE FJERNET IGEN, VI HÅBER PÅ JERES FORSTÅELSE.
MED VENLIG HILSEN
TJELECENTERET
Man kan med fordel melde sig ind i Ørum Beboerforening og spare lidt på udlejningen, det kræver dog at man har adresse i postnummer 8830 Tjele, se mere under punktet Kontakt/Links og Ørum Beboerforening :-)
Prisen er inkl. rengøring, køkken og forbrug (se mere info under udlejningspjece)
DEPOSITUM PÅ 1000,- OPKRÆVES VED ALLE BOOKNINGER!
Cirka 10 dage før afholdelsen af festen vil faktura blive fremsendt, denne indeholdt et depositum på 1000,- som vil blive tilbagebetalt efter festen såfremt alt er som aftalt!
Ikke medlem:
Forsamlingshus pris 3000,- 150 personer
Stor sal pris 2750,- ca. 100 personer
Lille sal pris 2250,- ca. 50 personer
Ungdomsfester (under 25 år) pris 3750,- depositum 3000,-
Minihal/cafe kan lejes sammen med forsamlingshus pris 850,- (ikke til fest)
Cafe og minihal til børnefødselsdag pris 1750,-
Mødelokaler fra pris 625,-
Medlem af Ørum Beboerforening:
Forsamlingshus pris 2200,-
Stor sal pris 1900,-
Lille sal pris 1700,-
Generelt, så spørg endelig hos Kristian 21172597/kristian@tjelecenteret.dk hvis der er tvivl om noget eller andre forespørgsler :-)